BOSS Tyler presentset 1570193 har lämnat utbudet av finländska importörer

Den finns inte längre att beställas. Se gärna motsvarande produkter nedan.

BOSS Tyler presentset 1570193

Det eleganta BOSS Tyler-presentsetet erbjuder den perfekta kombinationen av ett färdigt armbandsur och ett högkvalitativt kortfodral för den moderna mannen.

Boss Tyler-klockan är en slående ensemble för män. Boetten är 43 mm bred. Klockans eleganta armband i rostfritt stål är 20 mm brett från fästpunkten. Klockans fantastiska svarta urtavla skyddas av slitstarkt mineralglas. Som en praktisk funktion har klockan en datumdisplay där du kan se datumet. Klockan är vattentålig till 50 m / 5 atm, vilket innebär att den är begränsat vattentät (simning rekommenderas inte). Boss-klockor levereras med 2 års garanti och levereras i tillverkarens originalförpackning.

Vi kan gravera baksidan av klockan med till exempel initialer och datum (max 15 tecken). Välj först gravyr och textstil som ska användas för gravyren och ange informationen som ska graveras i fältet "graveringsbar text". Graverade produkter är inte berättigade till retur.

SKU 73075
Varumärke BOSS
Kategori Herrklockor
Urverk Kvartsur (batteri)
Glas Mineral
Luminiscens Ja
Material Rostfritt stål
Form Rund
Armband Läder
Armband bredd 20mm
Färg på armband Svart
Armbandets längd 155 - 205 mm
Boetts färg Silver/grå
Färg, urtavla Svart
Vattentäthet 50m / 5atm
Garanti 2 år
mpn 1570193
BOSS Tyler presentset 1570193

BOSS Tyler presentset 1570193