Festive Feeniks Lux Oval diamantring rött guld 0.56ct

SKU: 69497
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.
engraving
Text Text
search-new
Text
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Obs! Graverade produkter kan inte returneras.

size-guide
Storleksguide

Den imponerande Feeniks Lux Oval diamantringen pryds av en 0,50 karats oval slipad diamant. Ringen, tillverkad av 14 karat vitguld, är inspirerad av naturen och dekorerad med en klättermönstring och sex mindre diamanter. Diamanterna finns både som naturliga och laboratoriediamanter. Diamanternas färg är Wesselton och renhetsgrad VS1. Feenix Lux Oval-ringen finns också i gult och vitguld

Färdigställ ringen med en personlig gravyr. Vi graverar in initialer och datum (max 15 tecken) på insidan av diamantringen. Välj först gravyr och textstil som ska användas för gravyr och skriv in den text som ska graveras i fältet "graverad text". Observera att graverade produkter inte kan returneras eller bytas, så välj storlek noggrant.

SKU 69497
Gravering 15
Varumärke Festive
Ringens stil Med flera stenar
Metal karat 14k
Kollektion Feeniks
Bredd 3.2 mm
Bredd 6.4 mm
Antal ädelstenar 7
Sten färg Klar
Antal diamanter 7
Diamant karat 0,50 + 6 x 0,01
Total karat 0.56 ct
Diamantform Oval, Rund
Diamantfärg Wesselton (vit)
Diamantklarhet VS1
Kategori Damsmycken
Typ av sten Diamant, Labbodlad diamant
Typ av smycken Ringar
Material Roseguld
Färg Roseguld
mpn 716-056-PK