Georg Jensen Henning Koppel väggklocka 30cm 3587583

I lager (Antal: 1)

SKU: 67344
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.

Den första KOPPEL melaminklockan designad av Henning Koppel går tillbaka till 1960. Denna klocka är en modern fortsättning på KOPPELs klockserie. Den moderna, praktiska och enkelt stilfulla klockan är en slående inredningsartikel och ett utmärkt exempel på skandinavisk design. Klockan har en exakt kvartsmekanism med en noggrannhet på +/- 1 sekund per dag eller 15 sekunder per månad. KOPPEL väggklocka har också en svepmekanism, dvs den har en glidande och tyst sekundvisare.

Georg Jensen Henning Koppel väggklocka 30cm 3587583 är tillverkad i rostfritt stål och ABS-plast och har en diameter på 30 cm. Klockan finns i flera olika storlekar. Klockan använder AA-batterier, och ett batteri ingår i priset.

SKU 67344
Varumärke Georg Jensen
Material Rostfritt stål
mpn 3587583