Leijona Classic Pilpasuo 5170-2750

I lager (Antal: 1)

SKU: 64319
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.
engraving
Skrivstil Skrivstil
search-new
Skrivstil
close-black
Text Text
search-new
Text
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Obs! Graverade produkter kan inte returneras.

Roseguldfärgad Leijona Classic Pilpasuo 5170-2750 har fått sitt namn och utseende från vildmarken, skogarna och naturstigarna i Pilpasuo i Uleåborg, Finland, som är populära naturdestinationer och vandringsområden. Denna Leijona Classic är speciellt framtagen för personer som älskar lugnet och tystnaden i naturen och de finska skogarna.

Damklockan Leijona Classic Pilpasuo 5170-2750 har ett Miyota GL32 kvartsurverk. Klockans roseguldfärgade boett och armband i rostfritt stål är bara 23 mm breda och 7 mm tjocka. Slitstarkt mineralglas skyddar urtavlan, vars svarta numeriska index sticker ut tydligt mot den vita urtavlan. Leijona Classic Pilpasuo 5170-2750 har en vattentäthetsklass på 30 m / 3 atm, vilket innebär att den är stänksäker.

Vi kan gravera dina initialer och datumet (max: 15 tecken) på bakboetten av Leijona-klockan. Välj först den graveringen och den textstil som ska användas, ange sedan informationen som ska graveras i fältet "text som ska graveras". Vänligen notera att graverade klockor kan ej returneras.

Finska designad Leijona-klockor levereras i tillverkarens originalförpackning och har två års garanti.

SKU 64319
Varumärke Leijona
Boetts bredd 23 mm
Kategori Damklockor
Urverk Kvartsur (batteri)
Glas Mineral
Luminiscens Nej
Material Rostfritt stål
Modul Miyota GL32
Form Rund
Armband Rostfritt stål
Armband bredd Custom fit
Färg på armband Roseguld
Boetts tjocklek 7
Armbandets längd 155 - 215 mm
Boetts färg Roséguld
Färg, urtavla Vit
Vattentäthet 30 m / Klarar vattenstänk
Engraving Placement Kellon takakanteen
Garanti 2 år
mpn 5170-2750