Leijona Tyrsky Orange 5012-2636

I lager (Antal: 1)

SKU: 68132
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.
engraving
Skrivstil Skrivstil
search-new
Skrivstil
close-black
Text Text
search-new
Text
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Obs! Graverade produkter kan inte returneras.

Leijona Tyrsky Orange 5012-2636 ingår i Leijona Sport-kollektionen och är en förväntad nyhet för vår/sommarsäsongen 2025. Klockan har ett 2115-3H kvartsurverk med en effektreserv på upp till 3 år. Klockan har en boett i rostfritt stål med en diameter på 40 mm och en tjocklek på 13 mm samt en enkelriktad roterande dykarboett. Ett slätt och reptåligt safirglas skyddar den orangefärgade solborstade urtavlan med stora, självlysande pilformade visare och index samt en förstoringsratt vid klockan 3. Jubilee-armbandet i stål är ca 220 mm långt och 20 mm brett. Lion Tyrsky Orange 5012-2636 tillhör vattentålighetsklassen 200m / 20atm, vilket gör den lämplig för simning och dykning.

Leijona-klockor levereras i tillverkarens originalförpackning och levereras med 2 års garanti.

Vi kan gravera dina initialer och datum (max. 15 tecken) på baksidan av klockan. Välj först gravyr och vilken textstil som ska användas och ange den information som ska graveras i fältet "text som ska graveras". Graverade produkter kan inte returneras!

SKU 68132
Varumärke Leijona
Boetts bredd 40 mm
Kategori Herrklockor
Urverk Kvartsur (batteri)
Glas Safirkrystal
Luminiscens Ja
Material Rostfritt stål
Form Rund
Armband Rostfritt stål
Armband bredd 20mm
Färg på armband Silver/grå
Boetts tjocklek 13
Boetts färg Silver/grå
Färg, urtavla Orange
Vattentäthet 200m / 20atm
Garanti 2 år
mpn 5012-2636