Aarni Vega Walnut

I lager (Antal: 5+)

SKU: 28708
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.
engraving
Skrivstil Skrivstil
search-new
Skrivstil
close-black
Text Text
search-new
Text
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Obs! Graverade produkter kan inte returneras.

Aarni Vega Walnut är en vacker träklocka som passar till det mesta. Boettens bredd är 38mm och tjockleken är 7mm. Armbandets lug bredd är 18mm och hela klockan är tillverkad i valnötsträ. Safirbelagt mineralglas skyddar din urtavla mot repor och smuts. Armbandet passar till handleden som är max 21cm bredd. Klockan är 3 ATM vattentät. 

OBS! Bandverktyg och förlängningsdel till armbandet ingår!

Denna klockan har ett högklassig schweizisk Swiss Ronda 1062 Quartz kvartsurverk med 4 syntetiska juveler. Aarni träklockorna har garanti upp till 3 år och de skickas hem i tillverkarens originalförpackning. 

Vi kan gravera bakboetten med till exempel datum, namn eller initialer (20 tecken). Välj först gravering, sedan välj Typsnitt för gravering. Ange sedan den text ni önskar ha graverat. Vänligen notera att graverade klockor kan ej returneras.

SKU 28708
Varumärke Aarni
Gravering 20
Boetts bredd 38 mm
Kategori Herrklockor, Damklockor
Urverk Kvartsur (batteri)
Glas Mineral
Luminiscens Nej
Material Rostfritt stål, Träd
Form Rund
Armband Träd
Armband bredd 18mm
Färg på armband Brun
Boetts tjocklek 7
Armbandets längd 140 - 210 mm
Boetts färg Övriga färger
Färg, urtavla Grå
Vattentäthet 30 m / Klarar vattenstänk
Engraving Placement Kellon takakanteen
Garanti 3 år