Lykka Elegance navett cathedral sidostensring

SKU: 58626
gift
close-black
Presentinslagningen är produktbaserad. Om du vill ha flera produkter i samma presentförpackning, vänligen nämn detta i fältet för ytterligare information i kassan.
engraving
Text Text
search-new
Text
close-black
Vanessa Vanessa
search-new
Vanessa
close-black

Obs! Graverade produkter kan inte returneras.

size-guide
Storleksguide

Lykka Elegance navett cathedral sidosten diamant ring är en tidlös klassiker med en vacker navett halo-infattning. Den navettringen är perfekt för den som söker en elegant ring, och den något upphöjda katedralinfattningen framhäver ringens diamanter på ett vackert sätt. Katedralinfattningen gör att ringen sitter vackert tillsammans med en annan ring. Infattningen fortsätter in i ringens kropp och denna diamantring har totalt 37 SI-diamanter (totalvikt 0,25 ct). Ringens bredd är 8,4 mm vid infattningen och 2,10 mm på skenan, med en infattningshöjd på 5,4 mm. Lykka Elegance navett cathedral sidostens diamant ring levereras i en vacker ringask.

Vi erbjuder gravyr för 49kr. Vi kan gravera dina initialer och ditt datum (högst 15 tecken) på insidan av diamantringen. Välj först gravyr och den textstil som ska användas och ange den information som ska graveras i fältet "text som ska graveras". Observera att graverade ringar inte kan returneras eller bytas.

SKU 58626
Gravering 15
Varumärke Lykka
Ringens stil Med sidostenar
Metal karat 9k
Bredd 2.1 mm
Bredd 8.4 mm
Antal ädelstenar 37
Sten färg Klar
Antal diamanter 37
Total karat 0.25 ct
Diamantform Navett, Rund
Diamantfärg Wesselton (vit)
Diamantklarhet SI
Kategori Damsmycken
Typ av sten Diamant
Typ av smycken Ringar
Material Vitguld
Färg Silver
mpn LYWG23252
Lykka Elegance navett cathedral sidostensring

Lykka Elegance navett cathedral sidostensring